Hem     Support /  Service     Om Communica /  About Communica     Kontakt     Lediga jobb     ÅF-webbshop     ÅF-ansökan
  Sök
 
 
   
  Produkter
 Antenner
 Antennkablar och adaptrar
 Apple
 Datorlås
 Datorväskor
 Ergonomi
 Fotoväskor
 KVM
 M2M
    Digital sensor
    Ethernet Extender
    Modem
    Open Source Linux Platform
    Powersupply
    Routrar
    Seriella system
    Serieportskort
    Switchar
    Transceivers
    USB
    WiFi
 Mjukvara
 Mobilt bredband
 Molntjänster
 Mätinstrument
 Möss
 Nätverk och kommunikation
 Presentation
 Repeaters
 Resväskor
 Sensorer
 Strömförsörjning
 Telefoner
 Telefonväskor
 Tillbehör
 Tillverkare
 Nyheter
Läs vad IT-Kanalen skriver om MSP-tjänster IT-Kanalen har publicerat ett antal intressanta artiklar som riktar sig till dig som MSP. Hur kan du utnyttja white label-tjänster såsom MAX för att bygga din verksamhet och förbättra IT-säkerheten hos dina kunder.

Så ökar MaxFocus lönsamhet och kundlojalitet De växer på lönsamhetstörstande återförsäljare
Säkerhet - ett guldägg för MSPer Behåll marginalkontrollen - bygg lönsamhet med white label

Filter:  
<< <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  > >>

M2M - Open Source Linux Platform -

MultiTech CDP Developers kit 3G (komplett) MTCDP-H4-GP-P1-DK-1
M2M  > Open Source Linux Platform
MultiTech CDP Developers kit 3G (komplett)
Komplett utvecklarpaket för MultiTechs 3G hårdvaruplattform. För egna Linux applikationer. Inkluderar GPS plus alla kablar.
Communica art nr:  1141640 Tillverkarens art nr:  MTCDP-H4-GP-P1-DK-1
 

MultiTech MC OCG-D HSPA+ Prog Gatew Dev Kit w GPS MTCDP-H5-GP-DK-1.0
M2M  > Open Source Linux Platform
MultiTech MC OCG-D HSPA+ Prog Gatew Dev Kit w GPS
MultiConnect OCG-D är en öppen kommunikations-gateway med en Linux-baserade programvaran och öppen källkod.
Communica art nr:  1141646 Tillverkarens art nr:  MTCDP-H5-GP-DK-1.0
 

M2M - Routrar - 4G

Sierra Wireless AirLink MP70 4G LTE Router DC 1102709
M2M  > Routrar  >  4G
Sierra Wireless AirLink MP70 4G LTE Router DC Nyhet
Sierra Wireless AirLink MP70 är en högpresterande avancerad LTE 4G-router utvecklad för affärskritiska applikationer inom transport, säkerhet och service.
Communica art nr:  3820567 Tillverkarens art nr:  1102709
 

B+B SmartFlex 4G LTE Router RS232 metall SR30300221
M2M  > Routrar  >  4G
B+B SmartFlex 4G LTE Router RS232 metall
B+B SmartFlex, en ny generation ruggade 4G LTE-routrar. Modell med metallskal, två SIM-kort, två Ethernet-portar, GPS och Serieport RS232.
Communica art nr:  5410551 Tillverkarens art nr:  SR30300221
 

M2M - Routrar - 4G (med WLAN)

Sierra Wireless AirLink MP70 4G LTE Router DC WiFi 1102743
M2M  > Routrar  >  4G (med WLAN)
Sierra Wireless AirLink MP70 4G LTE Router DC WiFi Nyhet
Sierra Wireless AirLink MP70 är en högpresterande avancerad LTE 4G-router utvecklad för affärskritiska applikationer inom transport, säkerhet och service.
Communica art nr:  3820568 Tillverkarens art nr:  1102743
 

M2M - Routrar - Tillbehör

Conel IO cable 6-wire 3m for v3 routers KIO-v3-MO6-3
M2M  > Routrar  >  Tillbehör
Conel IO cable 6-wire 3m for v3 routers
I/O-kabel 6-pin för Conel Spectre v3-routrar.
Communica art nr:  5410601 Tillverkarens art nr:  KIO-v3-MO6-3
 

Conel GPS-antenn Active Magnetic 3m SMA-male AP-AGNSS-SMA
M2M  > Routrar  >  Tillbehör
Conel GPS-antenn Active Magnetic 3m SMA-male
Väderskyddad GPS-antenn med magnetfäste, 3 meter kabel och SMA-kontakt.
Communica art nr:  5410603 Tillverkarens art nr:  AP-AGNSS-SMA
 

M2M - Serieportskort - USB

B+B U-Linx USB-Serie 1 port RS485 4 wire DB9f 485USB9F-4W
M2M  > Serieportskort  >  USB
B+B U-Linx USB-Serie 1 port RS485 4 wire DB9f
USB till Seriell konverter. 1 port RS-485 med DB9 female. 4-Wire.
Communica art nr:  5353406 Tillverkarens art nr:  485USB9F-4W
 

M2M - Transceivers - Fiber Multi Mode (short range)

Advantech B+B IE-SFP/1250-ED MM850-LC 550m 808-38201
M2M  > Transceivers  >  Fiber Multi Mode (short range)
Advantech B+B IE-SFP/1250-ED MM850-LC 550m
SFP, SFP+s och XFP är kompakta transceivers som fungerar som modulära kontakter. Finns i modeller för koppar (RJ-45) och de vanligaste fiberlägen, våglängder och datahastigheter.
Communica art nr:  5353558 Tillverkarens art nr:  808-38201
 

M2M - Transceivers - Fiber Singel Mode (long range)

Advantech B+B IE-SFP/155-ED SM1310/PLUS-LC 40km 808-38104
M2M  > Transceivers  >  Fiber Singel Mode (long range)
Advantech B+B IE-SFP/155-ED SM1310/PLUS-LC 40km
SFP, SFP+s och XFP är kompakta transceivers som fungerar som modulära kontakter. Finns i modeller för koppar (RJ-45) och de vanligaste fiberlägen, våglängder och datahastigheter.
Communica art nr:  5353556 Tillverkarens art nr:  808-38104
 

Advantech B+B IE-SFP/1250-ED SM1310-LC 20km 808-38200
M2M  > Transceivers  >  Fiber Singel Mode (long range)
Advantech B+B IE-SFP/1250-ED SM1310-LC 20km
SFP, SFP+s och XFP är kompakta transceivers som fungerar som modulära kontakter. Finns i modeller för koppar (RJ-45) och de vanligaste fiberlägen, våglängder och datahastigheter.
Communica art nr:  5353557 Tillverkarens art nr:  808-38200
 

M2M - USB - Isolatorer

B+B U-Linx USB Isolator 1 port 4KV UH401
M2M  > USB  >  Isolatorer
B+B U-Linx USB Isolator 1 port 4KV
USB Isolator som skyddar datorn mot överspänning och störningar. 4 KV. Låst till 12Mit/s
Communica art nr:  5353417 Tillverkarens art nr:  UH401
 

B+B U-Linx USB Isolator 1 port 2KV UH401-2KV
M2M  > USB  >  Isolatorer
B+B U-Linx USB Isolator 1 port 2KV
USB Isolator som skyddar datorn mot överspänning och störningar. 2 KV. Låst till 12 Mbit/s
Communica art nr:  5353418 Tillverkarens art nr:  UH401-2KV
 

M2M - Serieportskort - Seriella repeaters

B+B I-Linx RS422/485 isolated repeater 485OPDR
M2M  > Serieportskort  >  Seriella repeaters
B+B I-Linx RS422/485 isolated repeater
Industriell serieportsrepeater RS422/485. Ökar längden med ytterligare 1300 meter och ytterligare 32 noder.
Communica art nr:  5353445 Tillverkarens art nr:  485OPDR
 

M2M - Serieportskort - USB

B+B U-Linx USB-Serie 1 port RS422/485 Isoler skruv USOPTL4
M2M  > Serieportskort  >  USB
B+B U-Linx USB-Serie 1 port RS422/485 Isoler skruv
USB till Seriell konverter. 1 port RS-422/485 med skruvplint. Isolerad till 2000V.
Communica art nr:  5353401 Tillverkarens art nr:  USOPTL4
 
<< <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  > >>

ÅF-webshop
3G repeater

Allt om 3G antenner
Redundant kommunikation
Advantech ADAM  IP baserad mät och styr
Industriella Ethernet Switchar som är ruggade (rugged) och tål hög/låg temperatur och elektrisk störningar
www.communica.se använder cookies i samband med din inloggning i webshopen (0,109) [54.166.197.230]